Google Adsense je nejlepší systém pro kontextovou reklamu. Nevýhodou je, že proto, abys jste ho mohli používat musíte být plátci DPH ! V článku se dozvíte více informací o Google Adsense.

Google Adsense – kontextová reklama

Díky Google Adsense se na celém světě rozšířila kontextová reklama. Reklama s kterou se dnes můžete setkat téměř na všech webech. Google Adsense umožnil vydělávat i majitelům malých webů, kteří by jinak na webu nemohli vůbec nic vydělat. Google Adsense vyniká svoji jednoduchosti a nemusíte si o ní moc starat.

Umístění Google Adsense na váš web

Pokud chcete využít Google Adsense tak se musíte zaregistrovat. Poté již můžete začít vkládat reklamní plochy na váše weby. Můžete si vybrat velikost reklamní plochy, typ reklamní plochy a také také barvu reklamní plochy. Vše jednodušše a na pár kliků. Vždy také vložte název kanálu, ať můžete reklamu lépe vyhodnocovat.

U Google Adsense musíte mít živnostenský list a být plátci DPH

Abyste Google Adsense mohli používat tak musíte vlastnit živnostenské oprávnění ( pokud začínáte tak si přečtěte článek jak začít podnikat ). Zároveň se také musíte stát plátci DPH ! A musíte pak každé čtvrtletí podávat přiznání k DPH a souhrnné přiznání (právě díky příjmům z GA). Dobré je využít účetní systém Pohoda.

Google Adsense a jeho alternativy

Mezi hlavní alternativy Google Adsense patří Český systém Sklik Partner. U kterého se navíc nemusíte stát plátci DPH. Alternativou pak také může být jakýkoliv jiný druh internetové reklamy. Více o internetové reklamě se můžete dočíst v článku výdělek na internetu.