Jak vydělat peníze na internetu ? To je základní otázka, kterou si klade spousta mladých lidí. Hodně jich také skočí na různé líbivé možnosti, které jsou nereálně. V článku vám představíme reálné možnosti jak vydělat peníze na internetu.

Možnosti jak vydělat peníze na internetu

Možnosti jak vydělat peníze na internetu je opravu mnoho. Mnoho je jich, ale také naprosto neúčiných a vydělávají na nich pouze majiteli takových systémů. Můžete mít také vlastní eshop nebo prodávat zboží přes aukční servery (typu Aukro atd.). Je s tím však hodně práce a nestačí pouze být na internetu (musíte docháze na poštu odesílat balíky atd.). Podle mě je, ale nejvíce efektivní variantou vlastnit hodně webových stránek a na nich zobrazovat internetovou reklamu. V internetové reklamě se v dnešní době točí docela velké peníze. A internetová reklema budu využívána společnostmi stále více.

Jak vydělat peníze na internetu díky internetové reklamě

Možnosti jak vydělat peníze na internetu je hodně a i druhů internetové reklamy je hodně. Takže si každý druh internetové reklamy v krátkosti přestavíme a uvedeme si jednotlivé systémy.

  • Kontextová reklama - vložíte na vaše reklamní plochu dle vašeho výběru. Na váš web vložíte kod a začnou se zobrazovat reklamy dle zaměření vašich webových stránek. Píšete o spořícím účtu, tak se zobrazí reklama na spořící účet atd. Například Google Adsense nebo Partner Sklik.
  • Intextová reklama - vložíte kod na stránky a automaticky se podtrhují slova a na těchto slovech se zobrazuje reklama. Podobný systému provozuje Billboard.cz
  • Prodávání zpětných odkazů – na svých webech můžete jednoduše prodávat krátké zpětné odkazy. Pomoci vám v tom může například systém Ranky.cz nebo můžete prodávat zpětné odkazy přímo sami.
  • Prodej PR článků - na svém webu napíšete PR článek a za to dostnete od inzerenta odměnu. Odměna je většinou ve výši 150 Kč a výše. Využijte automatizovaný systém Placla.cz .
  • Banerová reklama – nejvíce viditelná reklama na internetu. Prodávejte si jí samy nebo vyzkoušejte mediální zastoupení.
  • Afffiliate marketing – využivají především eshopy ke zvyšení prodeje zboží ve svých eshopech. Na své webové stránky si umístíte různé reklamy (banery, textové odkazy, XML atd) a pokud si po kliku z vašich stránek zákazník něco koupí tak získáváte provizi ve sjednané výši. Provize je individuální. Můžete využít například Invia.cz – na prodej letních zájezdů a letenek nebo Sportobchod.cz – sport a sportovní potřeby. Nebo také Wedos, ve kterém je více affilů.

Jak vydělat peníze na internetu více informací

Ještě více informací o různých druzích internetové reklamě najdete na stránce s názvem Výdělek na internetu. Všechny druhy internetové reklamy jsou tam rozebrány ještě podrobněji a dozvíte se ještě více důležitých informací o reklamě na internetu.