V článku se dozvíte jak začít podnikat, pokud začínáte s podnikáním na internetu. Řekneme vám, kam musíte všude zajít a co je potřeba na začátku zařídit. Více v samotném článku o tom jak začít podnikat na internetu.

Jak začít podnikat – vedlejší nebo hlavní činnost

Před tím než si povíme jak začít podnikat, by jste měli být rozhodnutí jestli budete podnikat na vedlejší nebo hlavní činnost. Vedlejší činnost je určena pro studenty, nebo lidi, kteří chtějí podnikat při práci. Při vedlejší činnosti nemusíte platiti minimální zálohy a máte další výhody. Hlavní činnost je pro lidi, kteří se chtějí podnikáním živit naplno. U nich je nutnost hned od začátku platit minimální zálohy na pojištění.

Jak začít podnikat – cesta na úřady

Pokud chceme opravdu začít oficiálně podnikat, tak se musíme vydat na úřady. Nejprve musíme navštívit živnostenský úřad. Můžete zajít na jakýkoliv živnostenský úřad, nemusíte chodit tedy je tam kam spádově patříte. Můžete si dopředu vyplnit formulář s názvem jednotný registrační formulář, ale já jsem například nic nevyplňoval a úřednice to rovnou vyplnila na počítači. Tento formulář by za vás měl provést veškeré registrace, které jsou pro začátek podnikání potřeba. Je dobré si také nachystat výběr volných živností, případěně si je můžeme vybrat až na Živnostenském úřadě. Poté na pokladně budete muset zaplatit 1 000 Kč za založení živnost, donesete nazpátek úřednici potvrzení o zaplacení. A za pár dní si můžete zajít pro výpis ze živnostenského listu.

Pokud jste se rozhodly pro vedlejší činnost, tak ještě budete muset donést potvrzení o studiu nebo o tom, že pracujete na zdravotní pojišťovnu a také na Správu sociáního zabezpečení.

Jak začít podnikat – neplátce DPH

Pokud jste se staly neplátci DPH, tak budete pouze 1x za rok podávat do konce března daňové přiznání a do konce dubna přehledy pro pojištovny. Je třeba vést daňovou evidenci (v případě že budete uplaťnovat výdaje paušálem, tak jen evidenci příjmů). Do daňové evidence zaznamenáváte veškeré příjmy a výdaje.

Jak začít podnikat na internetu

Více o podnikání na internetu najdete v článku s názvem výdělek na internetu.